אנחנו עושים כמעט הכול ב"רשת" – בודקים מחירים, קונים שירותים ומוצרים ופוגשים חבָרות ומותגים שלא הכרנו, וגם מתעדכנים במה שקורה, לומדים ומתחברים זה לזה. המדיה החדשים (ניו מדיה) מספקים לנו תשובה כמעט לכל שאלה/מענה כמעט לכל צורך.

זו כנראה הסיבה שתחום הניו מדיה הפך בשנים האחרונות לאחד המבוקשים ביותר בשוק העבודה. סטודנטים רבים, גם כאלו שסיימו את התואר הראשון, מחפשים תכניות לימודים שיאפשרו להם להבין טוב יותר את הלוגיקה של המדיה החדשים.

האוניברסיטה הפתוחה הכריזה לפני כחודש על מסלול חדש בישראל – מדיה חדשים ואקטיביזם חברתי ופוליטי, המוצע במסגרת לימודי תואר בוגר במדע המדינה ויחסים בין-לאומיים ובתקשורת. במה שונה המסלול החדש מתארים אחרים? כל הקורסים נלמדים אונליין עם מיטב החוקרים והמומחים בתחום, ומותאם בדיוק לשגרת העבודה בעולם המודרני שבו אנחנו חיים.

למה צריך ללמוד ניו מדיה?

בעידן שבו כולנו יודעים איך להעלות פוסט לפייסבוק ואיזו תמונה תצבור יותר לייקים באינסטגרם, נדמה שהמדיה החדשים הם חלק בלתי נפרד מחיינו. עם זאת, מעטים מאתנו מכירים את ההטיות שלהם, מבינים את דרכי פעולתם, יודעים את הסודות שמאחורי קידום האתרים, ומודעים להשלכות החברתיות והפוליטיות שלהם על מחאות בעידן הנוכחי וליכולת לרתום אותם להעביר מסרים באפקטיביות/ביעילות.

בעולם התעסוקה של היום, ניו מדיה נחשב לאחד התחומים האטרקטיביים. חברות המדיה והפרסום מגייסות דווקא את הקהל הצעיר שזה עתה סיים את הלימודים, כדי ליצור תחושה מתמדת של חידוש ויצירתיות.

תחום זה מתאים למעוניינים להיות שכירים ולעבוד מול לקוחות מגוונים, אך גם לחולמים להקים עסק עצמאי שיציע, בין השאר, שירותי ניהול מדיות חברתיות, כתיבת תוכן וקידום אתרים.

מסלול מדיה חדשים של האוניברסיטה הפתוחה – מה הוא מציע?

  • הלימודים הם חלק מתואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים ובתקשורת.
  • המסלול כולל נושאים חברתיים, פוליטיים ומדיניים מרתקים, אבל מציע גם פתח נרחב למעוניינים להתמקד בתחום המדיה. לצד ממשל ופוליטיקה ויחסים בינלאומיים, לומדים נושאים בתקשורת, בעיתונאות, במדיה החדשים ועוד.
  • בסיום הלימודים, סטודנטים שעמדו בכל הדרישות יהיו זכאים לתואר ראשון בתחום מבוקש מאוד.

פורמט שונה מכל אוניברסיטה או מכללה אחרת בישראל

סטודנטים מתמודדים היום לא רק עם תלאות הקורס או התואר שבחרו ללמוד, אלא גם עם צורכי פרנסה, העתקת מקום מגורים, עבודה בשעות לא הגיוניות ועוד אינספור בעיות בדרך לקבלת התעודה הנכספת.

שיטת הלימוד במסלול הניו מדיה באוניברסיטה הפתוחה שונה לחלוטין מהמקובל בקמפוסים של האוניברסיטאות או המכללות. כל הקורסים נלמדים באמצעות שיעורים מקוונים במערכת דיגיטלית. בנוסף, לכל סטודנט או סטודנטית מוצמד מלווה אישי, שידאג לכוון אותם, לענות על שאלותיהם ולסייע להם בכל דרך עד לסיום התואר.

בניגוד ללימודי ניו מדיה במכללות שונות, המסתכמים בתעודה מקצועית או תעודת גמר, האוניברסיטה הפתוחה מציעה תואר ראשון לכל דבר.

 

חולמים על קריירה מאתגרת בעולם הניו מדיה? זה הזמן לעשות את הצעד הראשון!

כל מה שצריך הוא למלא את הפרטים.

יועץ הלימודים של האוניברסיטה הפתוחה ייצור אתכם קשר ויתן לכם תשובות לכל השאלות .אז למה אתם מחכים?

 

 

אולי תאהבו גם

לרוכשים עכשיו מצלמת דרך במתנה
בשווי של 350 ש"ח!