כולנו ערים לכך שהמצב הכלכלי אינו מזהיר, אך יחד עם זאת אנחנו כן מעוניינים לחדש ולרענן את חיינו בבית שאנו גרים בו. אחת ההחלטות (שאשתי עשתה כמובן) היא לשפץ את המטבח. אז שנייה לפני ששברנו קירות וארונות ישבנו לחשוב יחד, איך נוכל לעשות שיפוץ בתקציב מוגבל.

1. יש לחשוב מה בדיוק אנו רוצים לשנות במטבח – ניסיתי להבין את אשתי (משימה לא פשוטה בפני עצמה) מה הכי חשוב לה בשינוי המטבח. האם זה צבעי המטבח שאינם תואמים לטרנדים האחרונים? האם זה שיש לריצוף המטבח שהיא מעוניינת להחליף? או אולי גודל הארונות שכבר לא מתאימים לצרכים הנוכחיים.

2. יש להבין עם איזה פריטים אפשר להישאר ואיזה להחליף – אחרי שהצלחתי לדוג את הדברים החשובים ברצונות של אישתי למטבח חדש,  הבנתי כי חובה להחליף את שיש המטבח, עקב שחיקה שלו וצבע שאינו תואם את הטרנדים החדשים. עוד מסקנה הייתה כי גודל הארונות תקין והאישה מעוניינת להחליף רק את הדלתות (חיסכון גדול מאוד!), עוד דבר הסקנו והוא שניתן להישאר עם הקרמיקה הקיימת על קיר המטבח, זאת בשל צבעה הלבן הנטרלי שיכול להתאים לכל צבע שנבחר לדלתות המטבח והשיש.

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

3. סקר שוק – השלב האחרון והחשוב ביותר אחרי בניית תוכנית מפורטת של כל הדברים שאנו מחליפים במטבח, הוא לצאת לשטח ולהתחיל לבדוק מחירי שוק על המוצרים והשירותים הנצרכים. ישנם דברים שבהם לא היה לנו ספק כי לא ניתן להתפשר, כמו לדוגמא השיש של המטבח. להחליף שיש אינו דבר שבשיגרה ולכן בחירה השיש שעשוי מחומר קוורץ, לא הייתה בכלל שאלה. היה לנו ניסיון בחומרים אחרים ורק שיש מסוג קוורץ נותן את הביטחון המלא כי זה אחריות לשנים ארוכות של שירות טוב ושמירת מראה נפלא.לגבי שיפוצניקים, כפי שאתם בטח יודעים בישראל לא חסרים אנשי מקצוע לא ממש מקצועיים. ולכן היה חשוב לנו למצוא שיפוצניק אמין ואיכותי אך יחד עם זאת לא יקרן מידי ולא זול מידי (גם זול מעלה ספקות לגבי טיב העבודה). לאחר כמה המלצות שקיבלנו מחברים (ותודה לפייסבוק ולסטטוס שפירסה אישתי) עשינו כמה טלפונים, קבענו עם אנשי המקצוע וביקשנו לראות עבודות שלהם בבתים אחרים. כי באמת האמנו שאין טוב יותר ממראה עיניים, מה גם שיצא לנו להיפגש עם בעלי הבתים ולשמוע חוות דעת על מהירות העבודה ואמינות איש המקצוע.ואכן, היום אני שמח לומר כי הבחירה הייתה מעולה. קיבלנו מחיר הוגן ובעל מקצוע אמין ומקצועי.

4. אקססוריז – כיום ניתן לשנות מראה של כל חלק, פריט או מטבח בעזרת רכישת אקססוריז במחירים זולים אשר עושים עבודה מדהימה.לדוגמא, מדבקת קיר שקניתי ב ebuy ב 7$$ ניתלתה על הקיר הפנימי המטבח לאחר שנצבע באפור ושינתה את פני המטבח בצורה משמעותית.גם מספר פריטים שקנינו באיקאה במחירים מצחיקים עזרו לשנות את המראה הכללי של המטבח ולתרום לתחושה חדשנית ונקייה כמו שרצינו .המקנה שלי מהוספת מספר פריטים בודדים של אקססוריז היא שניתן לעשות שינוי ענקי בעזרת פריט קטן שעולותו מינורית.

5. לסכם את התקציב ולהינות- לאחר שסיימנו את השיפוץ, החלפת הדלתות, התקנת שיש חדש ועשינו סיכום של כל העלויות, היינו גאים שמחים ומאושרים מהתוצאה הסופית ומהעלות הכוללת שעמדה בתקציב שקבענו מראש.ומה אוכל להגיד עוד… שאישתי אוהבת להיות במטבח החדש רק אני מרוויח!

אולי תאהבו גם

לרוכשים עכשיו מצלמת דרך במתנה
בשווי של 350 ש"ח!