לאוהבי נעליים, בחירת נעל אינה קלה אף פעם, וזה לא משנה אם מדובר בנעלי ספורט, נעלי עקב או נעלי נוחות. לפעמים יכולה להיות התאמה ממבט ראשון, אבל לרוב המציאות מורכבת יותר

זה מתחיל ברגע ההחלטה לקנות זוג נעליים חדשות, אז מתחילה התרגשות לא מוסברת, וממשיך בסדרת התלבטויות רגשיות ומוסריות ברגע הכניסה לחנות. כדי לפשט את העניין, נבדוק עכשיו מה הדרך השכלית והמדויקת לקנות נעלי ספורט שיתאימו לכפות הרגליים העייפות שלנו.

 10 צעדים לרכישה מושכלת של נעלי ספורט    

1. פאנל מומחים – אם אתם רק מתחילים לעסוק בספורט התייעצו עם ספורטאים ותיקים יותר, חברים או בפורומים ברשת. יחד עם זאת, אל תשכחו שאנחנו "עם הספר", ולכן קראו מגזינים מקצועיים בכל שפה שאתם מבינים.

2. מחקר מקיף – נעלי ספורט איכותיות הן דבר יקר, ולכן לא מומלץ להיכנס לכל חנות, גם אם המחיר מפתה והמבצע 1+11 מדגדג לכם בכיס. אפשר למצוא מידע חשוב ברשת וללמוד על הצרכים המיוחדים ומבחר הנעליים הקיים בענף הספורט האהוב עליכם.

3. לא היחפן למד – אל תתבישו להתייעץ עם המוכרים בחנויות, תציקו להם, כי בשביל זה הם שם. אל תמהרו, לפעמים עדיף לחפש ולקנות בחנות גדולה ואמינה שמתמחה בייעוץ מקצועי ואמין. קנייה בחנות כזו עשויה להפוך לחוויה בה תיהנו גם מייעוץ מקצועי, גם מיחס והתאמה אישית, וכמובן מהתענוג לעמוד מול מבחר גדול, מפתה ומבלבל.

4. מתאים לי – אם אתם ממש בקטע של "פרמדיק" חובב, תחפשו חנות שבה תוכלו לעמוד על משטח מיוחד, שמצויד בחיישנים המראים איפה נקודות הלחץ הרגישות בכף הרגל שלכם – זה יכול להיות שימושי למטרות נוספות אם תפעילו את הבלוטות הנכונות. יש גם זן מוזר של מוכרים שיכולים לזהות שינויים במבנה כפות הרגליים ללא אביזרים נלווים, ולהמליץ על נעל מתאימה… "ספוקי".

5. אל תסתכלו בקופסה – לצערנו אסור להתפתות משמות גדולים, מותגים מפורסמים, וכן כן, גם לא מעיצוב נעל מעלף. נעלי ספורט הן כלי עבודה מקצועי, שקודם כל צריך להיות נכון לייעודו ומתאים לכף הרגל הפרטית שלכם. אחר כך תבדקו אם הנעליים מתאימות גם לקטגוריית נעלי מעצבים.

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

6. אין כמוני בעולם – נניח שיש לכם כף רגל מיוחדת שנכנסת תחת הקטגוריה "קריסה פנימית", אז קודם כל, לא נורא, אתם לא אשמים, זה ההורים שלכם אשמים, כמו תמיד. אל תסמכו על מומחיותו הטלפטית והאבחונית של המוכר. בקשו למדוד "נעליים מתקנות" (את תנוחת כף הרגל), וזאת בניגוד מוחלט ל"נעליים ניטראליות", כמובן.

7. פריצת דרך מדעית – חשוב למדוד נעליים בשעה שהרגל נמצאת בגודל המקסימאלי שלה, ולכן מומלץ לקיים את טקס קניית הנעליים בשעות הערב, אז כף הרגל שלנו כבר בשיא גודלה אחרי שהתנפחה כל היום. לפני היציאה למשימה הצטיידו בזוג הגרביים החביבות עליכם באימונים והשתמשו בו למדידה.

8. עמודו – אם לא גילו לכם עד עכשיו, תדעו שנעליים מודדים בעמידה. זה לא מתוך כבוד למעמד המרגש, אלא מהסיבה הפשוטה שכך משקל הגוף לוחץ על כף הרגל ומעניק לה את הצורה שיש לה בזמן אימון. הטבע לא מפסיק להדהים אותנו בעובדות.

9. תעשו מקום – אתם בטח מכירים או זוכרים את הלחיצה המעצבנת על חלקה הקדמי של הנעל בזמן שהבוהן עוצרת נשימה בבהלה. להפתעתנו, זה לא מנהג מסורתי אלא צורך בריאותי של ממש. גם אם כף רגלכם כבר הגיעה לשיא תפארתה, תשאירו מרווח ברוחב אצבע אחת בין קצה הנעל לקצות האצבעות כדי שאלו יוכלו להתייצב נכון בזמן הדריכה או הריצה.

10. מותק, החלפת? – לא רק חיתולים צריכים להחליף, גם לנעלי ריצה יש מועד החלפה. אם אתם רציניים, תדעו שרצוי להחליף נעלי ריצה אחת ל־700 – 8000 ק"מ. אם אתם יוצאים "רק" לארבע עד חמש פעילויות ספורט בשבוע, החלפה אחת לחצי שנה תספיק.

לסיכום, אפשר להגיד שאם אתם אוהבי נעליים הבחירה היא דבר מורכב, ואם אתם גם חובבי ספורט החיים מורכבים פי שתיים. אז תנסו להתרכז במה שחשוב באמת: מקצועיות, התאמה לתחום הפעילות, התאמה לכף הרגל ואם אפשר שגם יהיה יפה. בהצלחה.

לרוכשים עכשיו מצלמת דרך במתנה
בשווי של 350 ש"ח!