טיול השיט על נהר הדוארו בפורטוגל היה ניקוי ראש אמיתי. נופים נהדרים, ארוחות טובות, חברה נעימה, הדרכה מעולה, וארגון שתקתק היטב.

אודה כי לא ידעתי הרבה על נהר הדוארו העובר בספרד ופורטוגל קודם לטיול השיט. בויקיפדיה מצאנו התייחסות מצומצמת ויבשה למדי, לא משהו מלהיב. אבל כשקיבלנו את תכנית השיט/טיול על הנהר הזה התחלנו לחפש מעט פרטים על היעד.

מצאנו מספר התייחסויות ברשת . באחד מהם הוגדר האיזור והנהר העובר בו בפורטוגל כאחד מפלאי תבל. לא פחות.

החלטנו להצטרף. מבחינה כספית זו הייתה הוצאה יקרה. בטוח שהיינו מוצאים טיול זול יותר לאיזור.  המדריך המיועד הגיאוגרף פרופ' ארנון סופר, היה מרכיב חשוב בשיקול ההרשמה לטיול השיט.

השייט עצמו היה ניקוי ראש אמיתי. ספינת הנהר ששימשה לנו מלון צף לשבוע , הובילה אותנו דרך נופים משכרים, בנסיעה חלקה וכמעט בלתי מורגשת. כל כך בלתי מורגשת עד שהייתה הרגשה שהספינה עומדת במקום ורק הנוף מתחלף… מפעם לפעם עברנו בתאי סכרים שפעלו באמצעות מנגנון הדראולי וחשמלי להוריד ולהעלות את הספינה מתוואי שייט אחד לתוואי שני ע"י השוואת גבהים של פיתולי הנהר ובכך הושג רצף שייט חלק . אירוח משובח בצרוף תנאי פנסיון מלא הוסיפו לחוויה .

Load More
Something is wrong. Response takes too long or there is JS error. Press Ctrl+Shift+J or Cmd+Shift+J on a Mac.

חברי הקבוצה , אנשים טובים ונעימים , יצרו אווירה חברתית טובה מאד. שוב ושוב התברר כי "העולם קטן" והתברר במקרים רבים דרכי החיים מצטלבות.

מדריכנו פרופ' ארנון סיפק כמצופה ראייה וסקירה מקיפה של האזור והשינויים שפקדו אותו. חלק מהדברים שנאמרו לא ניתן למצוא בכתובים. הערותיו העניקו לנו מספר הארות מאלפות על מדינות האיזור , כלכלותיהן ומדיניותן לאורך השנים.

המשוב שלנו הוא חיובי, (אפילו מאוד). תמיד יש מקום לשיפורים , אבל אלה רק תורמים להדגשת החיוב. הטיולים/ הסמינרים המטיילים והמשייטים אינם זולים מבחינת ההוצאה, אבל הם מעניקים תמורה די מלאה. חלק גדול ממי שמטייל איתם חוזרים פעם שנייה ושלישית.

אולי תאהבו גם

לרוכשים עכשיו מצלמת דרך במתנה
בשווי של 350 ש"ח!