כך תשיגו לעצמכם אזרחות פורטוגלית ודרכון אירופאי בדרך הבטוחה והאמינה ביותר, תוך שקיפות מלאה וללא בירוקרטיה מסורבלת

נתחיל מעובדה מעניינת: יותר ויותר ישראלים מתחדשים באזרחות פורטוגלית ובדרכון אירופאי, ויוצאים בזכותם ללמוד, לעבוד או לחיות קצת בחו"ל – בקלילות רבה ועם הטבות מיוחדות.

זה קורה – רק נעדכן פה את מי ששהה בחלל עד עכשיו – בזכות התיקון לחוק ההגירה הפורטוגלי שנכנס לתוקפו בשנת 2015, ומאפשר ליהודים ישראלים שמשפחותיהם יוצאות צפון אפריקה ומדינות הבלקן לקבל בקלות יחסית דרכון פורטוגלי – שהוא דרכון אירופאי לכל דבר ועניין. המדובר בארצות מוצא כמו מרוקו, לוב, מצרים, יוון, סוריה,תוניס, אלג'יר, טורקיה, בולגריה וחלק ממדינות יוגסלביה לשעבר.

 

אבל לא על רצינו לדבר כאן – או לפחות לא רק – אלא יותר על הדרך הנכונה להגיע לאותו דרכון מיוחל.

לפיכך, אחרי שלא מעט בדיקות והמלצות הובילו אותנו למרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית, יצאנו לפגוש שם את המנכל"ית תום מרגלית.

ואולם לפני שנביא כאן את הראיון המעניין שערכנו עימה, רק נסביר פה כי מדובר בחברה שפועלת משנת 2017 וכוללת בתוכה קבוצת עורכי דין ומומחי הגירה שיושבים בישראל ופורטוגל. מאז הקמתו מטפל המרכז במאות זכאים לאזרחות פורטוגלית מדיי חודש, תוך כדי שימת דגש על תהליך מקצועי שקוף ואמין. וכעת, כמובטח, הראיון שקיימנו עם מרגלית.

לפרטים נוספים ובדיקת זכאות ללא עלות – השאירו את הפרטים שלכם כאן:

גם אתם, אני מבינה, מרגישים שמספר הבקשות לדרכון פורטוגלי הולך ועולה…

"בהחלט. "על השולחן" אצלנו יש היום (אפריל 2019 ) קרוב ל- 2,500 בקשות שאנחנו מטפלים בהן, ועוד עשרות ישראלים שכבר הוציאו איתנו דרכון אירופאי. אנשים היום בכל הגילאים רוצים ובצדק לפתוח לעצמם את הדלת לעולם הגדול, ולא רק כתיירים. ברור שכבעלת דרכון אירופאי הזכויות שלך נרחבות יותר ואיתן גם האפשרויות".

 

למה בעצם? מה נותן לי דרכון פורטוגלי? 

"דרכון פורטוגלי הופך אותך אוטומטית לאזרחית של האיחוד האירופי. לזה מתלוות הרבה מאד הטבות כמו לימודים במחיר מוזל או בחינם בכל מדינות האיחוד האירופאי, תנועה חופשית ב-90 אחוז ממדינות העולם, אפשרות לפתוח עסק או לעבוד באירופה, כניסה לארה"ב ללא ויזה ובכלל, אנשים עם יותר מאזרחות אחת אטרקטיביים לחברות בינ"ל רבות, בדיוק בגלל שנחסכת מהם בירוקרטיה רבה".

ובכל זאת – יש היום המון מקומות שמציעים לי להוציא דרכם דרכון. איך בוחרים? למה דווקא אתם?

"כי אנחנו עושים בשבילך הכל": החל מפתיחת תיק, תיאומים מול שגרירות ישראל בפורטוגל ואישורים מול הקהילה היהודית בפורטוגל ועד לקבלת האזרחות והוצאת הדרכון וכי לא נשאיר אותך לבד באף שלב בתהליך המורכב הזה. אנחנו דואגים לכל מסמך ובירוקרטיה אפשריים, ואיפה שאין ביכולתנו לעשות את הפעולות בשבילך – נלווה אותך – והכל בשקיפות מלאה.

יש לנו, כמובן, נציגות משפטית בפורטוגל – משרד עורכי דין מקומי שמתמחה בהוצאת דרכונים אירופאים, כאשר לכל בקשת אזרחות אירופאית יש מנהל תיק צמוד שמלווה את התהליך גם בישראל וגם בפורטוגל!. ולבסוף – אם לא אושרתם ע"י הקהילה היהודית בפורטוגל אתם מקבלים החזר כספי מלא".

האמת היא שכך גם מעידים האנשים שעברו שם את התהליך וזה מה שהוביל אותנו לשם מלכתחילה.   

ומרגלית מוסיפה: "הניסיון שלנו הוא שהוביל אותנו ליצור תהליך פשוט, אמין ואפקטיבי שיעבוד טוב יותר. ואכן בנינו שיטה שנותנת מענה לכל אחד מהמכשולים שזיהינו בתהליכים הקודמים. אנחנו בקיאים בנבכי החוקים הפורטוגליים ומהניסיון הרב שצברנו אנחנו מכירים את כל מסדרונות הבירוקרטיה המקומיים ומנווטים בהם את דרכנו בשמכם במיומנות רבה ובשקיפות מלאה".

 אגב, למה להוציא דווקא עכשיו?

"תראי, החוק כרגע לא מוגבל כך שעקרונית אפשר להוציא גם בעתיד. רק כדאי לקחת בחשבון שייתכן שיקשיחו את החוקים בגלל כמות הבקשות שהולכת ומצטברת במשרד הפנים הפורטוגלי. ואז, יכול להיות מאד שלתנאי הקבלה יצטרפו גם מבחנים בע"פ ו/או בכתב, בדומה למה שקורה היום למי שמנסה להוציא אזרחות ספרדית. חוץ מזה, גם התהליך עצמו לוקח משהו כמו 18-24 חודשים אז למה לא להתחיל?".

אמת. נכון להיום הוצאת דרכון פורטוגלי היא אחת הדרכים הפשוטות יותר להשיג דרכון של האיחוד האירופי: כל עוד מטפל בבקשה גורם מקצועי שיודע מה צריך להגיש ולמי, בתוך חודש פלוס מינוס כבר תדעו אם אתם זכאים לקבלת אזרחות ומשם הדרך לדרכון אירופאי קצרה.

הבנתי. מה צריך להכין?

"לא הרבה, משם שאת רוב המסמכים יש בבית: ספח תעודת זהות, תעודת לידה, דרכון , תעודת נישואין – כתובה או גירושין,הוכחת קשר – כל מסמך או מסמך אותנטי המוכיח את הקשר שלך למוצא המבוקש והוכחת מוצא שהלקוח העתידי יהודי".

שורה תחתונה: אם אתם יוצאי מדינות צפון אפריקה והבלקן יכול להיות שאתם ובני משפחתכם זכאים לדרכון פורטוגלי ואזרחות אירופאית. המרכז הישראלי לאזרחות פורטוגלית יוכל לסייע לכם בביצוע בדיקה זו בחינם וללא התחייבות. כל מה שצריך לשם כך הוא להשאיר את השם המלא שלכם ומספר הטלפון ויועץ של המרכז יחזור אליך.

לפרטים נוספים ובדיקת זכאות ללא עלות – השאירו את הפרטים שלכם כאן:

אולי תאהבו גם

לרוכשים עכשיו מצלמת דרך במתנה
בשווי של 350 ש"ח!